Anasayfa Hakkımızda İletişim ANALİZ DESTEK BÖLÜMÜ
İleri Mühendislik Teknolojileri Eğitiminde Uzman...
Anasayfa Biz Kimiz? Ansys Eğitimi Fluent Eğitimi Abaqus Eğitimi Nastran-Patran Eğitimi LsDyna Eğitimi İletişim
Ansys APDL ile mesh atma işleminin aşamaları ; Geometrinin modellenmesi veya dışarında alınması Eleman tipinin seçilmesi Eleman büyüklüklerinin ve mesh atma metodunun belirlenmesi İlk konumuz modelleme işlemi ; Konumuz mesh atma işlemi olacağı için basit bir model oluşturabiliriz. Modelleme işlemi ile ilgili ayrıntılara  linkinden ulaşabilirsiniz. Main Menu > Preprocessor > Modeling >Create>Cylinder>Solid Cylinder   komutunu kullanarak bir silindir modelleyelim.
Eleman Tipi Seçelim: Main Menu > Preprocessor> Element Type > Add/Edit/Delete > Add      komutu ile MESH200 elemanı seçilir ve Options seçeneği ile Quad 4node yani 4 düğüm noktası belirlenir. Main Menu > Preprocessor> Element Type > Add/Edit/Delete > Add komutu ile Solid185 elemanı seçilir. Mesh Atma İşlemine Geçebiliriz ; Amacımız Mesh200 elemanı ile yüzeylere mesh atmak ve daha sonra Solid185 ile hacime mesh atmak. Main Menu > Preprocessor > Meshing > MeshTool komutu ile MESH200 elemanı seçilerek üst yüzeye mesh atılır. (bkz Ansys Classic Dersi) Main Menu > Preprocessor > Meshing > MeshTool komutu ile solid185 elemanı seçilerek hacime mesh atılır.
Duyurular   Dersane ve çeşitli kuruluşlara eğitmenlik Desteği Firmamız tarafından sağlanmaktadır Ansys ve Fluent eğitimlerimiz Ocak ayının 2. haftasında başlayacaktır.